آخرین لفراری آپارتا؛ خودرویی ویژه به مناسبت 70 سالگی فراری – دیجیاتو – فارس فانی

چهار سال پیش کمپانی فراری از یک مدل منحصر بفرد در نمایشگاه خودروی ژنو رونمایی کرد
شاید این یک فرصت دیگر برای دیوید لی باشد تا بتواند به خودروی مورد علاقه ی خود دست پیدا کند. این میلیاردر معروف که کلکسیونی 50 میلیون دلاری از انواع خودروهای فراری دارد، قبلا برای خرید لافراری اپرتا اقدام کرده بود، اما کمپانی ایتالیایی وی را شایسته تور ارزان بالی تصاحب این مدل تشخیص نداده و در نهایت او را از لیست خود خارج کرد.

بعد از پایان تولید لافراری کوپه، کمپانی فراری تصمیم گرفت که نسخه ی رودستر آن را نیز عرضه کند. این نسخه اپرتا (Aperta) نامگذاری شد و طبق برنامه ریزی ها قرار است فقط به تعداد 209 دستگاه ساخته شود.

ناگفته نماند کمپانی فراری در انتخاب تور آنتالیا مشتریان خود حساسیت بسیار بالایی به خرج داده و هر فردی را شایسته مالکیت محصولات خود نمی داند.

لافراری بین سال های 2013 و 2015 در مجموع به تعداد 499 تولید شد. البته بعد از زلزله تور هوایی اردبیل ی مهیب سال گذشته در ایتالیا، فراری با اهداف خیرخواهانه یک دستگاه دیگر از این خودرو تولید نموده و به حراج گذاشت که با ثبت قیمت نزدیک به هفت میلیون دلار، پانصدمین لافراری رکورد گران ترین خودروی مدرن قرن بیست و یکم را شکست.

حراجی معروف  RM Sotheby’s اخیرا مدعی شده که فراری قصد دارد همانند نسخه ی کوپه، یک دستگاه دیگر از نسخه ی رودستر یا همان اپرتا را تولید کند. هدف از این امر گرامیداشت هفتادمین تور مراکش نوروز 97 سالگرد شروع به کار کمپانی فراری عنوان شده و پیش بینی می شود خودروی مذکور با قیمتی در حدود 3.5 الی 4.7 میلیون دلار به فروش برسد.

چهار سال پیش کمپانی فراری از یک مدل منحصر بفرد در نمایشگاه خودروی ژنو رونمایی کرد. این خودروی هیبریدی لافراری نام داشت و از آنجایی که بر اساس مدل مخصوص پیست FXX توسعه یافته بود، عملکرد فنی مثال زدنی آن باعث تحسین بسیاری شد.

گفته می شود از آنجایی که آقای تور آنکارا لی علاقه ی زیادی به خودنمایی و فخرفروشی با خودروهای خود دارد، این کار وی چندان به مذاق مدیران فراری خوش نیامده و با فروش لافراری اپرتا به او مخالفت شده است.

هنوز مشخص نیست که عواید حاصل از فروش دویست و دهمین لافراری اپرتا نیز تور ایتالیا نوروز 97 به امور خیریه اختصاص خواهد یافت یا خیر.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *