شارپ به زودی تلویزیون های 8K خود را روانه بازار خواهد کرد – دیجیاتو – فارس فانی

همان طور که احتمالاً می دانید رزولوشن 4K کم کم در حال تبدیل شدن به استاندارد صنعت بوده و شرکت های مختلف، محصولات متنوعی را با توانایی پشتیبانی از کیفیت مذکور روانه بازار کرده اند؛ شارپ اما با معرفی تلویزیون های «8K AQUOS» پا را فراتر گذاشته و قصد دارد تا سال 2018 کیفیت 8K را به خانه ها بیاورد
گفتنی است تلویزیون های 8K AQUOS شارپ اوایل زمستان در چین قیمت تور هند و ژاپن عرضه شده و در ماه های بعد، به بازارهای تایوان، اروپا و سایر نقاط جهان راه یافته و بر اساس اطلاعات منابع آگاه در صنعت، حدوداً 9000 دلار قیمت خواهد داشت.

چرا که تماشای محتوای 4K در نمایشگرهای 8K و 4K تفاوتی نداشته و صرفاً هزینه بیشتری را به خریدار تحمیل می کند. به همین دلیل شارپ با معرفی رویکرد جدیدی تحت عنوان «اکوسیستم 8K» قصد دارد فرآیند تولید و پخش محتوای 8K را تسریع کرده و بهبود تور لحظه آخری یزد دهد.

نخستین تلویزیون 8K شارپ 130 هزار دلار قیمت داشت

اما شاید مهمترین مشکل فناوری 8K در حال حاضر به جز قیمت، (مانند اوایل عرضه تکنولوژی 4K) کمبود محتوای مناسب و با کیفیت باشد که عملاً خرید تلویزیون های مورد بحث را غیر قابل توجیه می کند.

همان تور ارزان فرانسه طور که احتمالاً می دانید رزولوشن 4K کم کم در حال تبدیل شدن به استاندارد صنعت بوده و شرکت های مختلف، محصولات متنوعی را با توانایی پشتیبانی از کیفیت مذکور روانه بازار کرده اند؛ شارپ اما با معرفی تلویزیون های «8K AQUOS» پا را فراتر گذاشته و قصد دارد تا سال 2018 کیفیت 8K را به خانه ها بیاورد.

از طرفی وزارت ارتباطات ژاپن نیز با فشار بر شرکت های حاضر در بازار، بر پیشبرد توسعه فناوری های تور ارمنستان نوروز 97 تولید و استریم 8K تأکید کرده و در نظر دارد رقابت های المپیک سال 2020 توکیو را با این کیفیت به نمایش بگذارد.

لازم به ذکر است که نخستین تلویزیون 8K واقعی کمپانی مورد بحث (که از سال 2015 محصولاتی را با رزولوشن های نزدیک به 8K معرفی کرده بود) با قیمت فوق العاده بالای 130 هزار دلار رونمایی شد که بیشتر جنبه تبلیغاتی و اثبات تکنولوژی داشته، و برای مصرف کنندگان عادی در نظر گرفته نشده بود.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *