فروش شماره تلفن و ایمیل 6 میلیون اکانت اینستاگرام توسط هکرها – دیجیاتو – فارس فانی

دو روز پیش بود که خبر نفوذ هکرها به حساب های کاربری اینستاگرام و لو رفتن شماره تلفن و آدرس ایمیل بسیاری از کاربران منتشر شد که در ادامه، مدیران این شبکه اجتماعی از رفع حفره امنیتی و ایمنی سایر کاربران خبر دادند
گفتنی است بر اساس اظهارات «مایک کریگر» مدیر فنی ارشد اینستاگرام، هنوز مشخص نیست اکانت های تأیید نشده مورد حمله، مربوط تور استرالیا به کدام کاربران هستند اما این شبکه اجتماعی با نهادهای قانونی وارد همکاری شده تا از فروش اطلاعات کاربران جلوگیری کند.

شماره تلفن و ایمیل افراد مشهوری مانند دیوید بکهام در دارک وب به فروش گذاشته شده است

جالب است بدانید که طبق ادعای هکرها، اطلاعات 6 میلیون کاربر به سرقت رفته که با انتشار لیستی از 1000 مورد حساب هک شده، مشخص شد که 50 اکانت اول در فهرست پربازدیدترین صفحات اینستاگرام تور مشهد لحظه آخری نیز در میان موارد مورد حمله قرار دارند.

البته لازم به ذکر است که از صبح روز جمعه، پایگاه Doxagram از دسترس خارج شده و مشخص نیست چه زمانی دوباره فعال می شود. به گزارش شرکت امنیت سایبری «RepKnight»، اطلاعات تلفن و ایمیل چندین تن از افراد مشهور قیمت تور بالی مانند «لئوناردو دی کاپریو»، «رونالدینیو» و «دیوید بکهام» در فضای دارک وب قرار داشته که احتمالاً به قیمت بالایی به فروش خواهند رسید.

دو روز پیش بود که خبر نفوذ هکرها به حساب های کاربری اینستاگرام و لو رفتن شماره تلفن و آدرس ایمیل بسیاری از کاربران منتشر شد که در ادامه، مدیران این شبکه اجتماعی از رفع حفره امنیتی و ایمنی سایر تور اهواز نوروز 97 کاربران خبر دادند.

حال اما گروه هکری که حملات مورد بحث را انجام داده، با راه اندازی پایگاه داده ای تحت عنوان «Doxagram» اطلاعات کاربران (که علاوه بر حساب های تأیید شده، از حساب های معمولی نیز هستند) را به قیمت 10 دلار به ازای هر مورد، به فروش گذاشته است.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *