هوآوی با پشت سر گذاشتن اپل، جایگاه دوم بازار موبایل جهان را تصاحب کرد – دیجیاتو – فارس فانی

طبق آخرین گزارش مؤسسه تحلیل بازار Counterpoint، هوآوی توانسته اپل را در بازار موبایل پشت سر بگذارد و به جایگاه دوم در بین شرکت های سازنده موبایل در جهان دست یابد

باید دید طی ماه های آتی و با ورود آیفون های جدید به بازار، این رده بندی چه تغییری می کند و آیا هوآوی می تواند جایگاه تیک بان کنونی اش را حفظ نماید یا خیر.

این شرکت چینی در ماه های ژوئن و ژوئیه از نظر سهم فروش در بازار جهانی نسبت به اپل برتری داشته است. نمودار زیر این موضوع را به خوبی نشان می دهد:

البته جایگاه نخست در این لیست همچنان به سامسونگ اختصاص دارد. به گزارش Counterpoint آمار فروش هوآوی در ماه اوت نیز بسیار خوب بوده و تعجبی ندارد اگر برای سومین ماه متوالی هم بتواند اپل را شکست دهد.

در این تور لحظه آخری خارجی گزارش، پر فروش ترین مدل های ماه ژوئیه نیز مشخص شده که آیفون 7 و مدل پلاس آن به ترتیب با 4.0 و 2.9 درصد در جایگاه های اول و دوم قرار دارند. رتبه های سوم و چهارم در اختیار شرکت Oppo است و پس از آن، گلکسی اس 8 با 1.8 درصد در رده پنجم جای گرفته:

آیفون 7 پرفروش ترین موبایل در ماه ژوئیه بوده است

طبق تعمیرات گوشی آخرین گزارش مؤسسه تحلیل بازار Counterpoint، هوآوی توانسته اپل را در بازار موبایل پشت سر بگذارد و به جایگاه دوم در بین شرکت های سازنده موبایل در جهان دست یابد.

جالب اینجاست که علی رغم کسب جایگاه دوم توسط هوآوی، هیچکدام از موبایل های این شرکت در فهرست 10 مدل پر فروش جای نداشته اند. به نظر قیمت تور پاتایا می رسد تعدد محصولات این شرکت و فروش بالای موبایل های میان رده و اقتصادی توانسته آنها را در تحقق این امر یاری برساند.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *