گیگابایت کوچک ترین کارت گرافیک GTX 1080 دنیا را معرفی کرد – دیجیاتو – فارس فانی

شرکت تایوانی و خوشنام گیگابایت که سابقه ای طولانی در تولید سخت افزار کامپیوتر، به خصوص مادربورد و کارت گرافیک دارد، به تازگی از کوچک ترین کارت گرافیک GeForce GTX 1080 جهان رونمایی کرده است
محصول مورد بحث به 8 گیگابایت حافظه گرافیکی از نوع GDDR5X مجهز شده که به صورت پیش فرض در فرکانس 10010 مگاهرتز کار می کند. گذرگاه حافظه این محصول 256 بیتی است و تور اصفهان ارزان روی اسلات PCI-E 3.0 نصب می شود. یک درگاه دوال لینک DVI-D، یک درگاه HDMI و سه دیسپلی پورت برای این کارت گرافیک در نظر گرفته شده که می تواند به صورت همزمان از چهار خروجی پشتیبانی کند.

کارت گرافیک GTX 1080 گیگابایت تنها از یک ورودی برق 8 پین تغذیه می شود و سرعت کلاک آن در حالت گیمینگ بین 1607 تا 1733 مگاهرتز متغیر است. با استفاده از حالت اورکلاک می توان فرکانس آموزش تعمیرات موبایل رایگان کاری پردازنده را تا 1771 مگاهرتز ارتقاء داد.

این محصول که با نام کامل GeForce GTX 1080 Mini ITX 8G شناخته می شود، تنها 169 میلیمتر طول دارد. کوچک ترین کارت گرافیک مشابه پیش از این توسط کمپانی زوتاک (Zotac) با طول 211 میلیمتر تور تایلند نوروز 97 معرفی شده بود.

شرکت تایوانی و خوشنام گیگابایت که سابقه ای طولانی در تولید سخت افزار کامپیوتر، به خصوص مادربورد و کارت گرافیک دارد، به تازگی از کوچک ترین کارت گرافیک GeForce GTX 1080 جهان رونمایی کرده است.

این قیمت تور سامویی کارت گرافیک تنها 169 میلیمتر طول دارد

این محصول گیگابایت به یک فَن 90 میلیمتری مجهز شده که به زعم سازنده، می تواند گرمای بسیار زیاد تولید شده توسط این چیپ قدرتمند را به خوبی دفع نماید.

همان طور که از نام این محصول بر می آید، کارت گرافیک جدید گیگابایت برای استفاده از ابعاد استاندارد mITX یعنی 170×170 میلیمتر طراحی شده و اگرچه حداقل 10 سانتیمتر کوچک تر از نمونه های معمول قیمت تور گرجستان GTX 1080 بازار است، اما توان کامل این GPU را در اختیار کاربر قرار می دهد.

گفتنیست GeForce GTX 1080 Mini ITX گیگابایت در حال حاضر قدرتمند ترین کارت گرافیک در این ابعاد به شمار می رود. هنوز هیچ اطلاعاتی در مورد قیمت و زمان عرضه این محصول در دست نیست.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *